وب سایت تولید محتوا
چطور وب سایت تولید محتوا داشته باشم؟
آذر ۲۴, ۱۳۹۷
برنامه ریزی سفر
چطور مناسب ترین برنامه ریزی برای سفر را داشته باشیم؟
آذر ۲۸, ۱۳۹۷

بزرگترین کشورهایی انگلیسی زبان

لیست کشورهایی انگلیسی زبان

طبق برآوردهای صورت گرفته در مورد کشورهایی انگلیسی زبان ، ۸۴۰ میلیون نفر در سرتا سر جهان به زبان انگلیسی صحبت می کنند. زبان انگلیسی به عنوان یکی از جذاب ترین زبان های دنیا و زبان تجارت جهانی شناخته می شود. ۳۳۵ میلیون نفر به عنوان زبان اول خود و ۵۰۵ میلیون نفر به عنوان زبان دوم به انگلیسی سخن می گویند.

لیست کشورهایی انگلیسی زبان

با سایت ترجمه طلایی همراه باشید.

در نتیجه تعجبی ندارد که چرا همواره افراد تمایل دارند زبان انگلیسی را یاد بگیرند. در ادامه به معرفی برخی از کشورهایی انگلیسی زبان سخن می گویند می پردازیم.

۱٫ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا از بزرگترین کشورهایی انگلیسی زبان است. تقریبا ۲۲۵ میلیون آمریکایی انگلیسی را به عنوان زبان اول خود سخن می گویند در حالی که ۴۳ میلیون آمریکایی انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود سخن می گویند.

با اجتماعی بالغ بر ۲۶۸ میلیون نفر که به زبان انگلیسی سخن می گویند ایالات متحده به عنوان کشوری که بیشترین جمعیت انگلیسی زبان را دارد شناخته می شود.

۲٫هند

هند با ۱۲۵ میلیون نفر انگلیسی زبان در ردیف دوم این فهرست جای می گیرد اما فقط ۲۲۶,۴۴۹ نفر آن ها  به عنوان زبان اول خود و باقی آن ها به عنوان زبان دوم انگلیسی سخن می گویند.

با این وجود همان طور که گزارشگر BBC آقای زریر ماسانی در مقاله ای در سال ۲۰۱۲ ذکر کرد، این بدین معناست که بسیاری از هندی ها انگلیسی را به عنوان هنگلیش که هندی انگلیسی نیز شناخته می شود و ترکیبی از انگلیسی و هندی است سخن می گویند.

هنگلیش زبان رسمی هندوستان است

۳٫پاکستان

شاید برای شما تعجب آور باشد اما انگلیسی همراه با اردو یکی از زبان های رسمی کشور پاکستان است و این کشور در لیست کشورهایی انگلیسی زبان قرار دارد.

حتما بخوانید: تاریخچه زبان انگلیسی

اگرچه کمابیش هیچ کس در پاکستان به عنوان زبان اول انگلیسی سخن نمی گوید اما حدود ۴۹ درصد پاکستانی ها به عنوان زبان دوم انگلیسی سخن می گویند این میزان تقریبا  ۹۴,۳۲۱,۶۰۴ نفر را شامل می شود.

۴٫فیلیپین

باید فیلیپین را در زمره کشورهایی انگلیسی زبان قرار داد. کشور فیلیپین دو زبان رسمی دارد:

  • فیلیپینی
  • انگلیسی

تنها حدود ۳۷۰۰۰ فیلیپینی به عنوان زبان اول به انگلیسی سخن می گویند. با این وجود حدود ۹۲ درصد از جمعیت افراد فیلیپین می توانند به عنوان زبان دوم انگلیسی صحبت کنند.

گذشته از جمعیت اخیر فیلیپین که به انگلیسی سخن می گویند تخمین زده شده است که ۹۰ میلیون نفر در جزایر فیلیپین به انگلیسی صحبت می کنند

۵٫نیجریه

آیا تاکنون فکر کرده اید که چرا برخلاف کنیا یا زمیبابوه بیشتر ایمیل فروش ها از نیجریه هستند؟ دلایل زیادی مبنی بر این موضوع وجود دارد و یکی از این دلایل جمعیت نسبتا زیاد افراد نیجریه است که به انگلیسی سخن می گویند.

در نیجریه حدود ۵۳ درصد از جمعیت آن (۷۹ میلیون نفر) می توانند انگلیسی صحبت کنند و تعداد کمی از آن ها از این توانایی که زبان انگلیسی را همانند بومیان آن سخن بگویند برخوردار هستند.

۶٫بریتانیا

به احتمال زیاد از این که بریتانیا را در آخر فهرست کشورهایی انگلیسی زبان مشاهده می کنید تعجب کرده اید.

۹۸ درصد از مردم بریتانیا به زبان انگلیسی صحبت می کنند. اما از آن جایی که اندازه و جمعیت بریتانیا نسبت به کشورهایی مانند نیجریه و فیلیپین کمتر است در واقع این کشورها انگلیسی زبانان بیشتری دارند.

در بریتانیا به دلیل جمعیت نسبتا کمی که دارد ۵۹٫۶ میلیون نفر انگلیسی زبان وجود دارد به همین دلیل نام این کشور در ردیف ششم فهرست قرار می گیرد.

به هر حال میتوان کشورهای دیگری را به این لیست اضافه کرد اما مهم ترین و پر جمعیت ترین کشورهایی انگلیسی زبان این شش کشور هستند.

بزرگترین کشورهایی انگلیسی زبان
به من امتیاز بدین
بهترین ها را دریافت کنید

بهترین ها را دریافت کنید

برای دریافت بهترین مطالب و اخبار ترجمه طلایی عضو خبرنامه شوید

با موفقیت عضو خبرنامه شدید

نرم افزار ترجمه طلایی
نرم افزار ترجمه طلایی
ترجمه طلایی یک نرم افزار کمک ترجمه برای کسانی است که دنبال افزایش سرعت و بهبود کیفیت ترجمه خود هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *