لیست کشورهایی انگلیسی زبان
بزرگترین کشورهایی انگلیسی زبان
آذر ۲۶, ۱۳۹۷
کشورهای فرانسوی زبان
آشنایی با کشورهای فرانسوی زبان و تعداد آنها در جهان
دی ۱, ۱۳۹۷

چطور مناسب ترین برنامه ریزی برای سفر را داشته باشیم؟

برنامه ریزی سفر

سفر رفتن خیلی جذابه اینو همه میدونن، دیدن جاهای جدید، مردمان جدید و مهم تر از همه عوض کردن فضا و مکان باعث میشه روحمون تازه بشه البته اگر این سفر رفتن بدون دردسر و آسوده انجام بشه. برنامه ریزی برای سفر یکی از مهم ترین مقدمات داشتن یک سفر خاطره انگیر و ویژه هست که باید وقت کافی براش بزارید.

راه های برنامه ریزی برای سفر و کسب تجربیات فوق العاده

در این مقاله میخوایم به بررسی چگونگی برنامه ریزی برای سفر از دید افراد حرفه ای بپردازیم. با سایت ترجمه طلایی همراه باشید.

تصمیم بگیرید که کجا می خواهید بروید

مشخص کردن جایی که می خواهید بروید موجب تعیین هدف برای کاری که می خواهید انجام دهید می شود. بسیاری از مردم به طور مبهم درباره سفر صحبت می کنند.

آن ها تا لحظه رفتن هرگز چیزی درباره جایی که می خواهند بروند نمی گویند. انتخاب یک مقصد بسیار مهم و بخشی از پروسه برنامه ریزی برای سفر است، چون به شما یک هدف مشخص می دهد.

از نظر ذهنی گفتن “به شمال می روم” از “به کویرمی روم” یا “به جایی می روم” ساده تر است. نه تنها سفر برایتان ملموس تر و آسان تر می شود، بلکه برنامه ریزی برای آن هم ساده تر خواهد شد… چرا که شما می دانید چه کار باید بکنید.

مدت سفر خود را تعیین کنید

این سفر چقدر هزینه دارد؟ بدون دانستن مدت سفر شما نمی توانم هیچ نظری داشته باشم.

چنان چه در مورد این که چه مدت می خواهید در سفر بمانید تصمیم گیری نکنید، نمی توانید بفهمید که چقدر باید صرفه جویی کنید. پس از گفتن “به پاریس می روم”، “به مدت ۱۰ روز” را اضافه کنید.

حالا، شما برنامه ای ملموس برای کارتان دارید”می خواهم برای ۱۰ روز به پاریس بروم” سفری است که می توانید برای آن برنامه ریزی کنید.

بررسی هزینه ها

تا این جا می دانید که کجا می روید و چه مدت آن جا خواهید بود، اما برای این که بدانید واقعا چقدر پول نیاز دارید، کار بعدی شما در چگونگی برنامه ریزی برای سفر این است که هزینه های سفر خود را با توجه به سبک مسافرت مورد نظرتان بررسی کنید.

می خواهید کوله پشتی بردارید، یا ترجیح می دهید در هتل های لوکس اقامت کنید؟ مسافرخانه ها، هتل ها، رستوران ها، یا جاذبه های آن جا چقدر هزینه دارند؟ دانستن این ها به شما این امکان را می دهد تا مقدار پول مورد نیاز برای سفرتان را ارزیابی کنید.

شروع به ذخیره پول کردن

تمام هزینه ها ی فعلی خود را یادداشت کنید تا بتوانید تعیین کنید که در کجا پول خرج می کنید و چگونه می توانید آن را کاهش دهید.

مردم روزانه مقدار زیادی پول را از طریق خریدهای کوچک از دست می دهند: یک بطری آب، چند هزار تومن برای یک میان وعده، چای و قلیان. تمام این موارد اضافه و ایجاد تفکیک می تواند به شما این امکان را بدهند تا بدانید در کجا باید هزینه های خود را کاهش دهید و پول تان را ذخیره کنید.

متمرکز و با انگیزه بمانید

تمایل خود به سفر را حفظ کنید. برنامه ریزی برای سفر می تواند دلهره آور و کارهای زیادی به همراه داشته باشد و در صورتی که دوستان و خانواده تان درمورد آن مشتاق نباشند می تواند کمی خسته کننده باشد، چون حمایتی که شما به دنبال آن هستید وجود ندارد.

حتما بخوانید: ۱۵ حقیقت جذاب در مورد سازمان ملل

خوشبختانه، به لطف جامعه شگفت انگیز ما در این وب سایت، راه های زیادی برای متمرکز ماندن و حفظ روحیه شما وجود دارد.

تخفیف های آخر هفته را بررسی کنید

بسیار خوب در مسیر برنامه ریزی برای سفر شما باانگیزه، آماده، و در حال ذخیره پول برای سفر خود هستید. اما قبل از خرید بلیت پرواز یا رزرو هتل، تخفیف هایی که ممکن است از دست داده باشید را بررسی کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید که به خارج از کشور بروید، اما شاید در حال حاضر تخفیف های زیادی برای برلین وجود داشته باشد.

شاید بتوانید یک سفر رویایی هفت روزه با ۵۰% تخفیف، توری به کشورهای جذاب به قیمت بلیت پرواز به داخلی یا کمی گران تر، یا سفری دریایی با ۵۰% تخفیف به سراسر یونان پیدا کنید. شک نکنید این تخفیف ها زیاد پیش میایند.

پرواز خود را رزرو کنید

میتوانید از وب سایت های خرید بلیط مثل علی بابا، flightio و خیلی موارد مشابه استفاده کنید. استفاده از مقایسه میتواند خیلی کمکتان کند، بنابراین برای اطمینان از گرفتن پرواز دلخواه بلیت خود را زودتر رزرو کنید.

برنامه ریزی برای سفر

محل اقامت خود را رزرو کنید

در برنامه برای سفر خود چنان چه برنامه ریزی تنظیم شده ای دارید، می توانید محل اقامت خود در طول سفرتان را رزرو کنید، اما اگر برای مدت طولانی سفر می کنید، فقط برای چند روز اول آن را رزرو کنید.

زمانی که می دانید در چه تاریخ هایی در مقصد مورد نظر خود خواهید بود، هیچ دلیلی وجود ندارد که جایی برای ماندن پیدا کنید.

فعالیت های خود را برنامه ریزی کنید

فعالیت های اصلی که می خواهید از آن ها لذت ببرید و مقدار هزینه های آن را طرح ریزی کنید. به طور مرتب پس انداز خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید که پول کافی دارید.

این کار همچنین به شما کمک می کند تا بفهمید آیا به هرگونه رزرو تور یا فعالیت های انتخاب شده خود نیازمند هستید یا خیر.

جمع کردن وسایل سفر

حالا وقت آن است که وسایل سفر خود را جمع آوری کنید! در این جا یک لیست جمع آوری وسایل پیشنهاد شده است که به شما کمک می کند تا فقط مقدار مناسبی از وسایل مورد نیازتان را بردارید و از برداشتن وسایل اضافه خودداری کنید.

با وجود این که آن چه بسته بندی خواهید کرد به جایی که می روید بستگی دارد، به خاطر داشته باشید که نیازی نیست همه وسایلتان را با خود ببرید

شما برای یک سفر خارجی به یک کیف بزرگ ۷۰ لیتری نیاز ندارید. بنابراین وسایل خود را جمع و سپس حداقل ۲۰% آن ها را حذف کنید. شما می خواهید این کیف را با خود حمل کنید، پس وسایلتان هرچقدر هم کم باشد، باز هم زیاد است!

در برنامه ریزی برای سفر بیمه مسافرتی بخرید

در حالی که بسیاری از مردم فکر می کنند، “من نیازی به بیمه مسافرتی ندارم، من بیمار نخواهم شد”، بیمه مسافرتی بسیار بیشتر از یک حمایت پزشکی است.

زمانی که دوربین شما شکسته می شود، پروازتان لغو می شود، عضوی از خانواده می میرد و شما مجبورید به خانه برگردید، یا اگر چیزی به سرقت رفته باشد، بیمه مسافرتی آن را پوشش می دهد.

بیمه مسافرتی چیزی است که در جاده به آن نیاز خواهید داشت. شما در طی برنامه ریزی برای سفر هرگز نمی دانید چه اتفاقی ممکن است بیفتد، و بیشتر برنامه های بهداشتی و سلامتی شما در خارج از کشور تحت پوشش قرار نخواهد گرفت.

از سفرتان لذت ببرید

فارق از هر نوع برنامه ریزی برای سفر باید آن را شروع کنید، به سفر بروید و از آن لذت ببرید! به فرودگاه بروید، سوار هواپیما شوید (پاسپورت خود را فراموش نکنید!)، اگر سفر داخلی دارید با مردم شهرها و مناطق مختلف صحبت کنید و از تجربیات جدید و از ثمرات کار خود لذت ببرید. شما برای رسیدن به آن جا کارهای زیادی انجام داده اید.

اگر احساس اضطراب می کنید، نگران نباشید – این کاملا طبیعی است! شما قرار است یک ماجراجویی فوق العاده را آغاز کنید. به برنامه هایتان اعتماد کنید، غرایز خود را دنبال کنید، و سفری به یادماندنی را تجربه کنید. من این را تضمین می کنم.

چطور مناسب ترین برنامه ریزی برای سفر را داشته باشیم؟
به من امتیاز بدین
بهترین ها را دریافت کنید

بهترین ها را دریافت کنید

برای دریافت بهترین مطالب و اخبار ترجمه طلایی عضو خبرنامه شوید

با موفقیت عضو خبرنامه شدید

نرم افزار ترجمه طلایی
نرم افزار ترجمه طلایی
ترجمه طلایی یک نرم افزار کمک ترجمه برای کسانی است که دنبال افزایش سرعت و بهبود کیفیت ترجمه خود هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *