تصحیح متن ترجمه شده
بهترین روش های ویرایش و تصحیح متن ترجمه شده
دی ۱۲, ۱۳۹۷
یافتن مشتری ترجمه
چطور مشتری ترجمه پیدا کنم؟
دی ۲۶, ۱۳۹۷

هشتگ چیست؟

هشتگ چیست

در بیان اینکه هشتگ چیست (Hashtag) میتوان گفت یک سیستم رمز گذاری برای پیدا کردن مطالب با موضوعاتی خاص در شبکه های اجتماعی میباشد. سیستم زبان شبکه – مانند هر زبان دیگری که با استفاده ی مکرر، تکامل پیدا می کند، نسبت به خود زبان سریع تر به تکامل می رسد. کلمات جدید وارد زبان می شوند و این اصطلاحات با توجه به پیشرفت تکنولوژی و گرایشات مردم، برای ما آشنا هستند.

هشتگ چیست ؟

با سایت ترجمه طلایی همراه باشید.

یک مثال واضح برای این مسئله، استفاده ی زیاد ما از شبکه های اجتماعی و تمام اصطلاحات مربوط به آن ها است. مثلا امروزه از کوتاه تر کردن واژه ها استفاده ی زیادی می کنیم مانندLOL, BYOB, IMHO و … . این واژه ها در طول روز بسیار تکرار می شوند.

پیدایش هشتگ

هر روز کلمات جدیدی در بخش نوشتاری زبان مان وارد می شوند که برخی به نظر خوب و برخی دیگر دچار فراموشی می شوند.

امروزه یکی از رایج ترین مظاهر در شبکه های اجتماعی، استفاده از هشتگ است. این عبارت ابتدا در توییتر ظاهر شد

استفاده از Hashtag بسیار خاص، برای تولید محتوا  راهی برای اشاره کردن به یک موضوع یا شیء است که همه در مورد آن صحبت می کنند و می تواند دسته بندی شده و یا با استفاده از آن، مقالات و محتواهای مرتبط را پیدا کرد.

پس از مدتی، هشتگ در تمام شبکه های اجتماعی وارد شد.

استفاده از Hashtag در رویدادها

تعریف هشتگ

واتس اپ، مسنجر، فیسبوک، اینستاگرام و … . اما استفاده از Hashtag تنها به بخش نوشتاری بسنده نکرد و در مکالمات مان نیز وارد شده است. بطوری که مثلا شنیده ایم می گویند” هشتگ فلان”.

خوشبختانه هنوز هم استفاده ی مفید از هشتگ وجود دارد. به نظر می رسد تنها مکان پذیرفته شده برای آن، همان توییتر و با کمی بخشش دیگر شبکه های اجتماعی است.

حتما بخوانید: سخت ترین زبان های دنیا کدامند؟

برای نمونه کلا هشتگ ME TOO در اسکار بسیار مشهور شده بود. اغاز کننده ی این هشتگ الیسا میلان بود. او از فالوئر هایش خواسته بود تا اگر قربانی آزار و اذیت جنسی شده اند از این Hashtag استفاده کنند.

نحوه استفاده از هشتگ

پس از مدت کوتاهی زنان بسیار زیادی این Hashtag را دنبال کرده بودند. اما اکنون آیا می دانیم که چگونه باید یک هشتگ بسازیم؟

ابتدا باید گروهی از کلمات را دسته بندی کنید. هر هشتگ باید هدف خاصی داشته باشد. دوم این که در هر توئیت یا پست شبکه اجتماعی مورد نظرتان یک Hashtag را استفاده نکنید.

زیرا مردم پس از مدتی از آن خسته می شوند. سوم این که مثلا بجای metoo باید با حروف بزگ بنویسید MeToo و یا به جای نوشتن ترجمهمقاله از عبارت ترجمه_مقاله استفاده کنید.

با این کار در صورت طولانی بودن هشتگ، خواندن آن راحت تر می شود.

اگر می خواهید Hashtag را در زبان های دیگری بسازید، باید اندکی جست و جو کرده تا بدرستی عبارت مورد نظر را بنویسید. مثلا اگر می خواهید به زبان اسپانیایی بنویسید، لهجه را نیز باید در نظر بگیرید.

اما با جستجوی ساده میتوانید هشتگ های ساده و پر کاربردی در زبان فارسی پیدا کنید که ارزش استفاده دارند. دقت کنید که Hashtag ها قدرت بسیار زیادی در شبکه های اجتماعی دارند و حتما باید مد نظر گرفته شوند چون میتوانند مطلب شما را به مخاطبین بیشتری برسانند.

هشتگ چیست؟
۵ (۱۰۰%) ۲ votes
بهترین ها را دریافت کنید

بهترین ها را دریافت کنید

برای دریافت بهترین مطالب و اخبار ترجمه طلایی عضو خبرنامه شوید

با موفقیت عضو خبرنامه شدید

نرم افزار ترجمه طلایی
نرم افزار ترجمه طلایی
ترجمه طلایی یک نرم افزار کمک ترجمه برای کسانی است که دنبال افزایش سرعت و بهبود کیفیت ترجمه خود هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *