راه های یادگیری زبان جدید
مهم ترین راه های یادگیری زبان جدید که باید بدانید
دی ۳, ۱۳۹۷
ترجمه ماشینی
ترجمه ماشینی چیست؟ مزایا و معایب ترجمه ماشینی کدامند؟
دی ۸, ۱۳۹۷

سخت ترین زبان های دنیا چه زبان هایی هستند؟

سخت ترین زبان های دنیا

این سوال همیشه مطرح بوده است که سخت ترین زبان های دنیا کدامند، ویژگی های آنها چه چیزی هستند و چطور باید آنها را یاد گرفت؟ یادگیری زبان جدید کار ساده ای نیست، اما راه هایی برای ساده تر کردن آن وجود دارد، البته راه هایی برای دشوارتر کردن آن هم وجود دارد. تلاش برای یادگیری زبان فرانسه یا اسپانیایی با مجموعه مشکلات خودش همراه است، اما بیشتر یادگیری در زمینه یادگیری کلمات جدید و دستور زبان است.

آشنایی با سخت ترین زبان های دنیا

با سایت ترجمه طلایی همراه باشید.

اگر قرار باشد با چیزهای کسل کننده ای روبرو شوید، ممکن است با تمام موارد – در تسلط به یک زبان بسیار دشوار- مثل الفبای متفاوت، ویژگی ها، سبک نوشتن، و صداهای جدید که شما را دچار محدودیت می کنند، روبرو شوید.

در ادامه یازده مورد از سخت ترین زبان های دنیا (و البته پرطرفدارترین ها) برای یادگیری را شرح می دهیم.

ماندارین – Mandarin

ماندارین زبانی در گروه زبان چینی است و درواقع زبانی است که بیشترین متکلم در دنیا را دارد. با این حال برای یک انگلیسی زبان، تسلط به زبان ماندارین خواسته ای غیرمنطقی است.

به دلیل این که یک زبان تونال است، هر صدایی در پین ین (روش بازنویسی حروف چینی به حروف لاتین یا انگلیسی) سیستم رونویسی آواشناختی دارای چهار تلفظ مجزا است.

به این واقعیت اضافه کنید که زبان چینی غنی از حالت های هم صدا ها (homophones) است و پر از اصطلاحات و کلمات قصاری (aphorisms) است که در طول دوره های طولانی تاریخ مورد استفاده قرار گرفته شده اند و ماندارین را به طول زمان به سخت ترین زبان دنیا برای یادگیری یک فرد غیر چینی تبدیل کرده اند.

عربی

در عربی، بیشتر حروف در ۴ شکل مختلف، بسته به جایی که در کلمه قرار می گیرند، نوشته می شوند و برای پیچیده کردن چیزها، واکه ها (حروف صدادار) در هنگام نوشتن گنجانده نمی شوند.

این مسئله باعث می شود تا ترجمه به زبان عربی بسیار مشکل تر از بسیاری از زبان های دیگر باشد. بیش از این، عربی چندین گویش متفاوت دارد، به این معنی که زبان عربی در مصر متفاوت از چیزی است که در عربستان سعودی صحبت می شود.

ژاپنی

چیزی که ژاپنی را دشوارترین سیستم نوشتاری می سازد و آن را در زمره سخت ترین زبان های دنیا قرار میدهد این است که پیش از قادر بودن به نوشتن زبان ژاپنی به طور گسترده، باید هزاران کاراکتر آموخته شود:

ژاپنی دارای سه سیستم مستقل نوشتاری

  1. هیراگانا
  2. کاتاکانا و
  3. کانجی­

است، که هر کدام دارای الفبای متفاوتی است. از سوی دیگر، نسبت به زبان ماندارین، صحبت کردن به آن ساده تر است.

مجارستانی از سخت ترین زبان های دنیا میباشد

با در نظر گرفتن قواعد دستور زبانی مجارستانی دارای برخی از سخت ترین قواعد گرامری است که با آن مواجه خواهید شد.

در زبان مجارستانی، پسوندها به جای ترتیب کلمه، با تاکید دیکته می شوند و ارجع هستند. به این گونه است که بیشتر زبان های اروپایی از طریق آن مشکل خود را حل می کنند

علاوه بر آن، عناصر فرهنگی ظریف موجود در زبان مجارستانی، یادگیری آن را به صورت منحصربه فردی دشوار می سازد.

کره ای

همچون بیشتر زبان های گفتاری انحصاری – زبانی بدون روابط نسبیتی قابل اثبات برای زبان های دیگر – کره ای یک زبان خاص منحصر به فرد و البته پیچیده است.

زبان های دشوار و پیچیده

برای مثال، هنگام توصیف یک عمل در کره ای، ابتدا فاعل عنوان می شود، سپس مفعول، و در نهایت جمله با عمل پایان می یابد. برای مثال جمله “من آب می نوشم” در کره ای، در انگلیسی به عنوان “I water drink” نوشته می شود.

فنلاندی

همچون مجارستانی، زبان فنلاندی دستور زبان را به طور مفرط پیچیده می کند و بدون هیچ شکی در زمره سخت ترین زبان های دنیا قرار دارد. درحالی که حروف و تلفظ به انگلیسی شباهت دارد، دستور زبان نسبت به مشابه های آن در هر جای دیگری بیشتر است.

بیایید معادل فنلاندی جمله انگلیسی “I like you” را به عنوان یک مثال در نظر بگیریم.

زبان انگلیسی ساده است چون شما یک کلمه را بعد از دیگری قرار می دهید و هیچ تغییری در افعال یا اسم های ریشه ایجاد نمی کنید.

در زبان فنلاندی ترجمه آن “Minää pidän sinusta” است. با این حال، برای ترجمه صحیح این جمله به زبان فنلاندی باید ابتدا درک کنید که:

  1. یک فعل فنلاندی چگونه صرف می شود (پایان شخصی)
  2. Pitää یک فعل متاثر از درجه بندی حروف بی صدا است، بنابراین باید درباره تناوب t-d بدانید.
  3. Pitää در مورد وابسته به اسم نیاز دارد؛ بنابراین شما باید درباره سیستم موردی و چگونگی صرف ضمایر آگاهی داشته باشید.

در نهایت، این حتی چگونگی بیان احساسات در فنلاندی مدرن را هم نشان نمی دهد. آن ها به احتمال زیاد چیزی شبیه به Mä tykkään susta، شکلی محاوره ای تر از کلمه بندی را بیان می کنند.

بنابراین حتی با دانستن چگونگی ترجمه به فنلاندی باز هم اشتباه می کنید. به همین خاطر است که فنلاندی در لیست سخت ترین زبان های دنیا قرار دارد.

باسک از زبان های پیچیده دنیا میباشد

همچون کره ای، باسک هم یک زبان انحصاری است. در حالی که این زبان واژگانش را از زبان های عاشقانه قرض گرفته است، شیوه ی نوشتن و تکلم آن با هر زبان دیگری متفاوت است.

این مسئله حتی به تفاوت های میان چندین نسخه باسک که هنوز وجود دارند منجر می شود.

با وجود این که توسط کم تر از ۷۰۰۰۰۰ نفر صحبت می شود، دست کم پنج گویش متفاوت باسک وجود دارد، بنابراین نه تنها یادگیری آن دشوار است، بلکه باید به این مسئله هم توجه کنید که کدام نسخه را دوست دارید بیاموزید.

ناواهو

این زبان بدون شک در لیست سخت ترین زبان های دنیا قرا خواهد گرفت. ناواهو یک زبان متمرکز بر فعل است که توصیفات آن از طریق افعال بیان می شود و بیشتر صفات انگلیسی، ترجمه مستقیمی به ناواهویی ندارند.

صداهایی در زبان ناواهو وجود دارد که معادلی در زبان انگلیسی ندارند و این مسئله تلفظ آن ها را به طور ویژه دشوار می سازد.

ایسلندی

 ایسلندی از دشوارترین زبان ها در این لیست پیچیده ترین و سخت ترین زبان های دنیا فاصله دارد. با این حال بسیار پیچیده است و در حالی که زبان انحصاری نیست.

این واقعیت که ایسلندی توسط کم تر از ۴۰۰۰۰۰ نفر در یک جزیره صحبت می شود، مطمئنا آن را به عنوان زبانی عجیب و غریب نشان می دهد

این زبان تا حد زیادی تغییر نکرده است، چراکه ایسلندی در قرون نهم و دهم به وجود آمد و به جای اتخاذ واژه های خارجی برای مفاهیم جدید، از دادن معانی جدید به کلمات قدیمی برای ابداع کلمات جدید استفاده می کند.

تمام این ها باعث می شود که یادگیری این زبان به یک چالش تبدیل شود، چون در جایی که نیازمند روان صحبت کردن هستید، باید در ایسلند باشید و از منابع آن جا به جای یادگیری از راه دور استفاده کنید.

لهستانی

زبان لهستانی مطرح کردن موارد نادر با الفبایی آشنا و استفاده از ۷ مورد است. با این که یک زبان ساده هیچ کششی را به وجود نمی آورد، نسبت به موارد بالا ذهن را کم تر درگیر و دچار ترس می کند، هر چند که شما هنوز هم یک سیستم جنسی بسیار پیچیده برای مقابله با آن دارید.

این که چه گروه هایی همه این زبان ها را به هم متصل می کند، عدم ارتباط نسبی آن ها با زبان انگلیسی است. تسلط به هر یک از آن ها شما را در یک جامعه انحصاری قرار می دهد و تعداد کمی از چیزها به اندازه توانایی برای ترجمه بین دو زبان و فرهنگ مختلف مفید هستند.

فارسی

احتمالا برای فارسی زبانان عجیب است که چرا زبان مادی آنها در لیست سخت ترین زبان های دنیا قراردارد!!

زبان فارسی متعلق به شاخه هندی – ایرانی زبان های هندی – اروپایی و در لیست جذاب ترین زبان های دنیا است. این زبان عمدتا در افغانستان و ایران، و نیز تاجیکستان و کشورهای دیگر با نفوذ زبان فارسی صحبت می شود.

این زبان به عنوان ادامه زبان ادبی فارسی ساسانی به نام زبان فارسی میانه شناخته می شود. حدود ۱۱۰ میلیون نفر در سراسر جهان به این زبان صحبت می کنند.

معانی گوناگون برای یک کلمه مشخص، تلفظ سخت حروف آن، تلفظ مشابه به همراه دیکته متفاوت بعضی از حروف دیگر باعث شده اند فارسی در لیست سخت ترین زبان های دنیا قرار داشته باشد.

اما با یادگیری دقیق این زبان میتوانید به دریایی از اشعار و عرفان حقیقی دست پیدا کنید.

سخت ترین زبان های دنیا چه زبان هایی هستند؟
به من امتیاز بدین
بهترین ها را دریافت کنید

بهترین ها را دریافت کنید

برای دریافت بهترین مطالب و اخبار ترجمه طلایی عضو خبرنامه شوید

با موفقیت عضو خبرنامه شدید

نرم افزار ترجمه طلایی
نرم افزار ترجمه طلایی
ترجمه طلایی یک نرم افزار کمک ترجمه برای کسانی است که دنبال افزایش سرعت و بهبود کیفیت ترجمه خود هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *