کشورهای فرانسوی زبان
آشنایی با کشورهای فرانسوی زبان و تعداد آنها در جهان
دی ۱, ۱۳۹۷
سخت ترین زبان های دنیا
سخت ترین زبان های دنیا چه زبان هایی هستند؟
دی ۵, ۱۳۹۷

مهم ترین راه های یادگیری زبان جدید که باید بدانید

راه های یادگیری زبان جدید

یادگیری و آموزش زبان جدید بدون شک مزایای بسیاری زیادی برایتان دارد و به نوعی سرمایه گذاری بلند مدت حساب میشود. اما به هر حال باید راه های یادگیری زبان جدید را بدانید و آنها را دنبال کنید.

در ادامه به اصول و راه های یادگیری زبان جدید که باید حتما آنها را اجرا کنید میپردازیم.

راه های یادگیری زبان جدید کدامند؟

با سایت ترجمه طلایی همراه باشید.

انگیزه خود را بشناسید

این نکته کاملا واضح به نظر می رسد. اگر دلیلی برای یادگیری زبان نداشته باشید، به احتمال زیاد در مدت زمانی طولانی انگیزه شما از بین خواهد رفت.

با خودتان صحبت کنید

هنگامی که نمی توانید با فرد دیگری صحبت کنید، می توانید به جای آن، با خودتان صحبت کنید و این امر روش بسیار مطلوبی است.

البته این امر ممکن است قدری دشوار به نظر برسد، اما اگر قادر به استفاده از زبان دیگر در هر موقعیتی نباشید، صحبت کردن با خود، از بهترین راه های یادگیری زبان جدید به نظر برسد.

چنان چه نمی دانید که زبان دیگر را چگونه فرا گیرید، می توانید کلمات و عبارات را در ذهن خود نگه دارید و آن ها را تکرار کنید

این روش به شما کمک می کند تا برای دفعات بعدی که با کسی صحبت می کنید، اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

احساس کمرویی نکنید

اگر هنگام صحبت کردن دچار اشتباه می شوید، ممکن است خجالت زده شوید و در آن شرایط دست و پای خود را گم کرده و احساس خجالت و ناامیدی می کنید.

ولی باید بدانید این روش برای پیشرفت و یادگیری زبان دیگر اهمیت دارد. مطابق راه های یادگیری زبان جدید مهم نیست که چقدر یاد گرفته اید. شما مجبور خواهید بود برای یادگیری زبان در هر موقعیتی تمرین کنید.

مثلا می توانید با غریبه ها به زبانی دیگر صحبت کنید، جهت ها و مسیر ها را بپرسید، ترتیب و سفارش غذا را به زبان دیگر بگویید، حتی سعی کنید عامیانه صحبت کنید

اغلب این کارها را می توانید انجام دهید. بدین ترتیب احساس راحتی بیشتری می کنید. در نتیجه به سادگی می توانید در موقعیت های جدیدی قرار بگیرید.

واقعی باشید و به سادگی تصمیم بگیرید

هدف قابل دسترستان را با احساس ناتوانی و شکست شروع نکنید. مترجم آلمانی معروف به Judith Matz در این زمینه پیشنهاد می کند:

ابتدا ۵۰ کلمه از یک زبان را انتخاب کنید، سپس آن لغات را ضمن ارتباط با افراد دیگری تمرین کنید

پس از آن به تدریج می توانید گرامر را یاد بگیرید.

زبان یادگیری را در سبک زندگی تان جایگزین کنید

الیزابت بوفارد، مترجم دیگری است که در سن ۲۷ سالگی در آموزش زبان انگلیسی همواره ثابت قدم بوده است.

حتما بخوانید: باورهای غلط در مورد ترجمه کردن

به طوری که موفقیت وی، او را از سایر دانجشجویان متمایز می کرد. وی در مورد راه های یادگیری زبان جدید اذعان می کند، زبان مورد علاقه خود را بیابید و طوری به آن عادت کنید که حتی وقتی خسته و مریض هستید دیوانه وار به آن عشق بورزید.

در خانه تحت هر شرایطی با زبان دوم صحبت کنید

به این ترتیب می توانید زبان دیگری را در زندگی روزمره خود دعوت کنید. در این حالت مغزتان آن را مفید و ارزشمند می پذیرد. اولگا دیمیر چنکویا مترجم روسی می گوید، از هر فرصتی برای دسترسی و یادگیری زبان جدید استفاده کنید.

در هر جایی از خانه برچسب بزنید. کتاب های کودکان را که به زبان دیگر نوشته شده اند نیز بخوانید

همایش ها و مجموعه سخنرانی های TED را مشاهده و سپس تمرین کنید و یا می توانید بخشی از زندگی روزمره خود را با یک دوست خیالی بیان کنید.

از فناوری های جدید استفاده کنید

ایده جالبی درباره راه های یادگیری زبان جدید که دمیتروچنکویا ارائه می دهد چنین است، یک برنامه سرگرم کننده را روی گوشیتان نصب کنید. بدین صورت به شما کمک می کند تا کلمات جدیدی را یاد بگیرید.

سپس مرورگر زبان خود را تغییر دهید. همچنین می توانید فرصت های آموزشی را به صورت آنلاین جستجو کنید.

 یادگیری زبان جدید

مترجم هلندی معروف به Els De Keyser توصیه می کند از پلتفرم Duolinguo که (یک نرم افزار آموزشی است) برای رویکرد دستور زبان استفاده کنید.

همچنین ابزارهایی مانند نرم افزار کمک مترجم ترجمه طلایی قابلیتی هایی مثل

  • دیکشنری از ۱۵ زبان به فارسی
  • اضافه کردن کلمه جدید به لیست لغات برگزیده و مدیریت آنها
  • دسترسی به واژه نامه های آنلاین و آفلاین
  • ساخت دیکشنری شخصی

که همگی در یادگیری زبان جدید بسیار موثر میباشند را دارا هستند. میتوانید از این نرم افزار و نمونه های مشابه استفاده نمائید.

از زبان به عنوان دریچه ای به سوی تجربیات جدید بهره بگیرید

سباستین بتی مترجمی اسپانیایی است که در این مورد می گوید، یادگیری زبان جدید همیشه بر اساس تمرکز روی تجربه هایی است که در زبان جدید آغاز می شود.

مثلا بازدید از یک پارک تفریحی که دارای سبک و یا موضوع خاصی باشد، شرکت در نمایش ها ی هوایی، لذت بردن از هنرنمایی گاوچران، جشنواره های فولک راک (ترکیبی از سبک های موسیقی) و همچنین تکنیک های آسان در مورد عکاسی از جمله این تجربیات می توانند به شمار آیند.

ایجاد سرگرمی از راه های یادگیری زبان جدید است

به عبارت دیگر او در مورد چیز های سرگرم کننده ای که می خواست انجام دهد، ابتدا فکر می کرد و سپس به منظور فرصتی برای یادگیری، آن ها را به زبان دیگری تبدیل می کرد.

بسیاری از مترجمان این توصیه ها را به اشتراک می گذارند. آنا مینولی مترجمی ایتالیایی و فرانسوی است که برای یادگیری انگلیسی با تماشای فیلم های مورد علاقه دوبله نشده، زبان جدید را آموخته است.

این در حالی است که کراتین ایوان استامنکو ویچ مترجم دیگری است که پس از سال ها تماشای شبکه های کارتونی بدون زیر نویس ناگهان در کلاس پنجم متوجه شد که می تواند انگلیسی صحبت کند.

بنابراین اگر اطلاعات چیزی را خواستید، سعی کنید با زبان جدید یاد بگیرید.

دوستان جدید پیدا کنید

رمز موفقیت در یادگیری زبان جدید داشتن تعامل است. زبان را با بیان شهودی افکارتان به جای ذهن یاد می گیرید و هر حسی را قبل از آن که بگویید، ترجمه می کنید.

سخنوران محلی خود را پیدا کنید و با دوستان مکاتبه ای خارجی ارتباط برقرار کنید. می توانید زبان مشترکی را به صورت آنلاین راه اندازی کنید که در آن داوطلبان به یکدیگر کمک می کنند تا زبان های مربوطه خود را تمرین کنند.

نگران اشتباهات خود نباشید

یکی از شایع ترین موانع در راه های یادگیری زبان جدید ترس از اشتباه است. در واقع هر تلاشی از سوی شما برای برقراری ارتباط خود دلیل واضحی است که شما یک فرد خوش ذوق و با استعدادی هستید.

آن ها از تلاش تان قدردانی کرده و حتی به شما کمک می کنند. آیا در هنگام مکالمه با یک دوست دچار استرس می شوید؟ سعی کنید مهارت های زبانی خود را با فردی که جوان تر است بیازمایید.

مترجم آلمانی به نام جودی متز نیز در این باره توضیح می دهد زمانی که با یک کودک نوپای ایتالیایی صحبت می کردم، متوجه می شدم که همان سطح ابتدایی را داشته ام.

در هنگام آموزش زبان صبور باشید و هر چه بیشتر صحبت کنید به هدف عالی و دشوار خود بیشتر نزدیک شده و می بینید که به تدریج به شیوایی زبان مادری صحبت خواهید کرد. بنابراین تلاش کنید تا با افراد هم سن خود بیشتر صحبت کنید.

تماشای مصاحبه دیگران از بهترین راه های یادگیری زبان جدید است

زبان های مختلف باعث می شوند تا خواسته های متفاوتی را در اندام های صوتی، (زبان، لب و گلوی) شما قرار دهند. تلفظ لغات به همان اندازه که فیزیکی است، به همان صورت هم نیاز به تمرکز ذهن دارد.

اگر نمی توانید از یک گوینده بومی تقلید کنید، فیلم های زبان خارجی را تماشا کنید زیرا تلویزیون جایگزین مناسبی برای درک و آموزش زبان جدید محسوب می شود.

مهم ترین راه های یادگیری زبان جدید که باید بدانید
به من امتیاز بدین
بهترین ها را دریافت کنید

بهترین ها را دریافت کنید

برای دریافت بهترین مطالب و اخبار ترجمه طلایی عضو خبرنامه شوید

با موفقیت عضو خبرنامه شدید

نرم افزار ترجمه طلایی
نرم افزار ترجمه طلایی
ترجمه طلایی یک نرم افزار کمک ترجمه برای کسانی است که دنبال افزایش سرعت و بهبود کیفیت ترجمه خود هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *