تاریخچه زبان انگلیسی
تاریخچه زبان انگلیسی و هر آنچه که باید بدانید
آذر ۳, ۱۳۹۷
تاریخچه زبان فرانسه
تاریخچه زبان فرانسه
آذر ۱۰, ۱۳۹۷

جذاب ترین زبان های دنیا را میشناسید؟

جذاب ترین زبان های دنیا

همیشه این پرسش وجود داشته است که جذاب ترین زبان های دنیا کدام زبان ها هستند؟ جذاب ترین زبان های دنیا در کدام بخش هستند؟ تو این مقاله به بررسی این زبان ها میپردازیم در حالی که برخی زبان های ذکر شده در این فهرست ممکن است موجب تعجب شما نشوند اما برخی از آن ها قطعا باعث حیرت شما می شوند.

جذاب ترین زبان های دنیا از دید مردم

با سایت ترجمه طلایی همراه باشید.

طبق نظر سنجی ها از جمله سکسی ترین زبان های دنیا می توان به زبان های زیر اشاره کرد:

 • فرانسوی
 • انگلیسی بریتانیایی
 • انگلیسی
 • عربی
 • اسپانیایی
 • ساموآیی
 • ایتالیایی
 • یوروبایی
 • تایلندی
 • فارسی

با این حال هنگامی که ما جذاب ترین زبان های دنیا را طبق منطقه بررسی کردیم به فهرست زیر دست یافتیم:

 • آمریکای شمالی: زبان انگلیسی _ انگلیسی که به عنوان یکی از رایج ترین زبان ها شناخته می شود به یک زبان پیچیده و زیبا تبدیل شده است که صراحت زبان آلمانی، سختی لاتین و فصاحت زبان فرانسوی را اقتباس کرده است.
 • آمریکای جنوبی: اسپانیایی _ این زبانی که همواره رواج دارد حاوی واژگان و آهنگی است که می تواند هر فردی را مجذوب خود کند.
 • بریتانیا: انگلیسی بریتانیایی _انگلیسی بریتانیایی با آهنگ عمیق و دلفریبی که دارد حاوی صداهایی می باشد که می تواند خود را با هر موقعیتی وفق دهد.
 • اروپای غربی: فرانسوی _ زبان فرانسوی که به عنوان یک زبان بسیار شیک و مودبانه در میان زبان های رمانتیک شناخته می شود از لطافت خاصی برخوردار است.
 • اروپای غربی:ایتالیایی _ زبان ایتالیایی به واسطه ماهیت شاعرانه ای که دارد شناخته شده است.لحن اغواکننده و سرگرم کننده این زبان توجهات زیادی را به خود جلب کرده است.
 • آفریقا: یوروبایی _ هجاها و ضرب آهنگ های خاص این زبان باعث گوش نواز شدن آن می شوند.
 • جزایر اقیانوس آرام: تایلندی_ لحن صریح و گوش نواز این زبان و همچنین ساختار ویژه آن باعث شده اند که زبان تایلندی به زبانی اغوا کننده تبدیل شود.

نظر سنجی برای یافتن جذاب ترین زبان های دنیا در سایت Day Translations انجام شده است. اگرچه برخی از ما از این که زبان فرانسه به یکی از سکسی ترین زبان های دنیا تبدیل شده است تعجب نمی کنیم اما این نکته جالب توجه است که چه چیزی باعث جذاب بودن یک زبان می شود؟ چه چیزی باعث شده است زبان فرانسه یک زبان دلربا باشد؟

حتما بخوانید: تاریخچه زبان انگلیسی

مهم ترین ویژگی های جذاب ترین زبان های دنیا

طبق گفته های دکتر Nigel Armstrong که یک سخنگو در فرانسه و زبان شناس اجتماعی در دانشگاه لیدز می باشد طرز بیان زبان فرانسوی باعث جذابیت یا نبودن این زبان نشده است.

در واقع برای هر زبانی که در این فهرست ذکر شده است می توان طرز بیان را عامل زیبایی بودن آن دانست. هیچ زبانی ذاتا جذاب نیست زیرا گویش ها و زبان ها صرفا آواهایی هستند که یک ساختار سازمان یافته را دنبال می کنند.علت این که ما فکر می کنیم زبان فرانسوی یا یک زبان خاص از جذاب ترین زبان های دنیا هستند بیشتر جالب توجه می باشد.

همان طور که دکتر Armstrong ذکر می کند سکسی بودن یک گویش یا زبان ناشی از پیش زمینه های اجتماعی و فرهنگی ما می باشد. بررسی های فراوانی درمورد آثار وابسته به زبان شناسی مشابه صورت گرفته است.

افراد بسته به جایی که در آن پرورش یافته اند و آن چه را که نرمال می پندارند مستعد حمل باورهایی هستند که از فرهنگ آن ها نشات می گیرند. برای قرن ها زبان فرانسه زبانی صاحب سبک، پرورش یافته و از همه مهمتر با جذابیت شناخته شده است اما چرا زبان فرانسه؟

به طور کل افرادی که سازگاری زیادی با زبان فرانسوی دارند در یک جامعه غربی زندگی می کنند.

این که نظرسنجی های فراوانی درمورد جذابیت و سکسی بودن انگلیسی بریتانیایی و انگلیسی آمریکایی صورت گرفته است تعجب آور نیست.

بررسی های صورت گرفته در کانادا و اندونزی واکنش های مشابهی را به همراه داشته است. این موضوع که زبان ایتالیایی، انگلیسی بریتانیایی و فرانسوی در هر نظر سنجی از جمله جذاب ترین زبان های دنیا بوده اند نیز تعجب آور نیست.

نکته جالب توجه این واقعیت است که نظر سنجی ما زبان های متنوعی را شامل می شود. همان طور که می بینید زبان عربی، فارسی و حتی یوروبایی نیز در فهرست موجود هستند.

برای آشنایی با نرم افزار کمک مترجم ترجمه طلایی بر روی دکمه زیر کلیک کنید

ترجمه طلایی

جذاب ترین زبان های دنیا را میشناسید؟
به من امتیاز بدین
بهترین ها را دریافت کنید

بهترین ها را دریافت کنید

برای دریافت بهترین مطالب و اخبار ترجمه طلایی عضو خبرنامه شوید

با موفقیت عضو خبرنامه شدید

نرم افزار ترجمه طلایی
نرم افزار ترجمه طلایی
ترجمه طلایی یک نرم افزار کمک ترجمه برای کسانی است که دنبال افزایش سرعت و بهبود کیفیت ترجمه خود هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *