اصول ترجمه مقاله
آموزش اصول ترجمه مقاله
شهریور ۱, ۱۳۹۷
افزایش کیفیت محتوای ترجمه
۱۰ نکته برای افزایش کیفیت محتوای ترجمه
شهریور ۱۹, ۱۳۹۷

آموزش راه های افزایش سرعت ترجمه

افزایش سرعت ترجمه

سرعت ترجمه

زمان طلاست است“. این جمله برای اولین بار توسط بنجامین فرانکلین گفته  شده و پس از آن در زمینه های مختلف بکار برده شد. یکی از زمینه هایی که این جمله در آن صدق میکند، صنعت ترجمه است. هدفتان هر چه که باشد از کسب درآمد بیشتر و یا انجام کارهای با کیفیت تر به هر حال باید با راه های افزایش سرعت ترجمه آشنا شوید.

بررسی راه های افزایش سرعت ترجمه

در ادامه با سایت ترجمه طلایی همراه باشید

میزان حقوق دریافتی شما به عنوان یک مترجم حرفه ای، به توانایی شما درافزایش سرعت ترجمه بستگی دارد. خوشبختانه روش هایی در این زمینه وجود دارد که میتوانند بدون تاثیر گذاشتن در کیفیت متن، سرعت ترجمه شما را افزایش دهند. در ادامه ۵ روش  برتر برای افزایش سرعت ترجمه را به شما نشان خواهیم داد.

آشنایی با پیش نیازها برای بهبود سرعت ترجمه

قبل از ترجمه هر متن یا مقاله باید اطلاعات کافی درباره آن داشته باشید. اگر مترجم حرفه ای هستید و برای دیگران کار میکنید، کارفرما اطلاعات کافی درباره چیزی که میخواهید ترجمه کنید را به شما خواهد داد، در غیر اینصورت آن اطلاعات را از او بخواهید.

اگر برای خودتان ترجمه میکنید باید بدانید با چه چیزی روبرو هستید و چطور باید آن را ترجمه کنید

به طور خلاصه میتوان گفت اینکه بدانید چه نوع متنی، با چه موضوعی و چه سطحی را ترجمه خواهید کرد تاثیر فراوانی در افزایش سرعت ترجمه خواهد داشت.

تایپ ده انگشتی

از خصوصیات مترجم خوب و یکی از راه های افزایش سرعت ترجمه، افزایش سرعت تایپ است. تایپ ده انگشتی در بسیاری از شغل ها، یک مزیت محسوب میشود.

در صورتی که هنوز تایپ ده انگشتی را یاد نگرفته اید، میتوانید هم اکنون آن را از راه های مختلف فرا بگیرید، در این امر، نرم افزار های زیادی در فضای مجازی به شما کمک خواهند کرد.

با استفاده از این تکنیک، بدون نیاز به نگاه کردن به کیبورد قادر خواهید بود با سرعت بیشتری تایپ کنید. برای یاد گیری تایپپ ده انگشتی فارسی به سایت تایپ کده و برای تایپ ده انگشتی انگلیسی به سایت تایپینگ مراجعه کنید.

اتاق کار منظم از مهم ترین روش های افزایش سرعت ترجمه

برای بسیاری از مترجم ها، وجود محیطی آرام و ساکت، تاثیری بسیار در سرعت ترجمه آنها خواهد داشت.

برخی از مترجمان نیز، در هنگام کار، موسیقی پس زمینه را به سکوت ترجیح میدهند. در هر صورت، محل کار خود را بگونه ای تنظیم کنید که تاثیری مثبت در ترجمه شما داشته باشد.

افزایش سرعت ترجمه

افزایش سرعت ترجمه

تحریک انگیزه راهی برای افزایش سرعت ترجمه است

انرژی خود را با کمی شکلات و یا نوشیدنی در هر ساعت بازیابی کنید. این کار به شما انگیزه بیشتری در ترجمه خواهد داد، برای افزایش این انگیزه، روش های مختلف را امتحان کنید.

حتما بخوانید: آموزش اصول ترجمه مقاله

افزایش تمرکز

بدیهی است که بسیاری از مترجمان، در هنگام دریافت پیام از طریق تلفن و یا فضای مجازی، تمرکز خود را از دست خواهند داد، با حذف کردن فعالیت های اجتماعی مجازی از ساعات کاری خود، میتوانید شاهد افزایش چشمگیر سرعت ترجمه خود شوید.

کمک گرفتن از ابزار متفرقه

برای افزایش سرعت ترجمه خود، میتوانید استفاده از تبدیل کننده های صدا به متن استفاده کنید. این نرم افزار ها در سال های اخیر بسیاری از کار ها را آسان کرده اند و قادر خواهند بود به شما نیز در افزایش سرعت ترجمه تان کمک کنند.

همچنین میتوانید برای افزایش سرعت ترجمه از نرم افزار کمک مترجم مثل نرم افزار ترجمه طلایی استفاده نمائید. در این قبیل برنامه ها تمامی ابزارهای مورد نیاز مترجم از قبیل:

  • دسترسی به واژه نامه های متنوع
  • واژه نامه های آنلاین یا آفلاین
  • ویراستار حرفه ای متن
  • ذخیره خودکار برنامه
  • ترجمه آسان

و بسیاری دیگر از قابلیت ها همه و همه تنها در یک مکان گردآوری شده اند.

ترجمه متن های پرطرفدار

اگر واقعا به دنبال افزایش سرعت ترجمه هستید باید بدانید که داشتن اطلاعات پیش زمینه از موضوع متن تاثیری در کیفیت ترجمه نخواهد داشت، از میان متون، پر طرفدار ترین آنها را انتخاب کنید، زیرا هیچ کس متن های کم طرفدار را بررسی نخواهد کرد، حتی اگر شما به این متون علاقه داشته باشید.

در صورتی که در مورد متن موجود، ترجمه مناسبی یافتید، میتوانید با ایجاد تغییراتی کوچک در آن، امتیاز خود را افزایش دهید.

در اینترنت افراد بسیاری هستند که ترجمه های بسیار خوبی ارائه میدهند و شما با ویرایش این متون میتوانید از امتیازات خوبی بهره مند شوید.

وقت خود را برای فراگرفتن روش ترجمه تلف نکرده و تنها به افزایش امتیاز خود فکر کنید. زیرا برای ترجمه کردن لازم نیست بسیار ریزبین باشید. برای افزایش امتیاز خود میتوانید از ویرایش متون دیگران نیز کمک بگیرید

به یاد داشته باشید که هرچه سریعتر سطح خود را افزایش دهید، رای های منفی کمتری کسب خواهید کرد.

عده ای متعقدند برای افزایش سرعت ترجمه و اجتناب از اتلاف وقت بهتر است متون افرادی که دارای سطح بالاتری از شما میباشند را ویرایش نکنید.

همچنین به نظرات مترجمان دارای سطح پایین کمتر اعتنا کنید، علاوه بر این میتوانید با دادن نظر مثبت به کاربران سطح بالا، با آنها همکاری کنید.

آموزش راه های افزایش سرعت ترجمه
۵ (۱۰۰%) ۲ votes
بهترین ها را دریافت کنید

بهترین ها را دریافت کنید

برای دریافت بهترین مطالب و اخبار ترجمه طلایی عضو خبرنامه شوید

با موفقیت عضو خبرنامه شدید

نرم افزار ترجمه طلایی
نرم افزار ترجمه طلایی
ترجمه طلایی یک نرم افزار کمک ترجمه برای کسانی است که دنبال افزایش سرعت و بهبود کیفیت ترجمه خود هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *